برج خنک کننده 

برج خنک کننده(cooling tower) دستگاهی که با ایجاد شرایطی به منظور تماس آب و هوا و سهولت در تبخیر باعث خنک شدن آب در مدت زمان کوتاه می شود. در واقع فرآیند خنک سازی برج خنک کننده نوعی متفاوت از مبدل حرارتی(exchanger) می باشد.

فرآیند خنک سازی بر اساس اصول ترمودینامیکی است که انتقال حرارت از گرما به سرما در جریان است.

در اصل عملکرد این برج ها این است که از طریق فرآیند تبخیر، حرارت سیستم را کاهش می دهد و در نتیجه آب سرد دوباره به سیستم باز می گردد.

به زبانی ساده تر اهمیت برج های خنک کننده در سیستم سرمایش به اینگونه است، آبی که توسط تجهیزات و فرآیندهای صنعتی گرم می شود( آب ورودی به برج خنک کن) توسط عملیات انتقال حرارت و تبخیر خنک شده و به تجهیزات باز می گردد.

برج خنک کننده

برج خنک کننده

دسته بندی انواع برج خنک کننده:

برج خنک کن ها را می توان از چهار منظر مورد تحلیل و واکاوی قرار داد. در ابتدا از نظر نوع جریان هوای ورودی، از لحاظ ساختار و جنس بدنه بیرونی و همچنین شکل ظاهری برج خنک کننده، از نظر مدار باز یا بسته بودن و در نهایت از لحاظ قیمت برج خنک کننده به گونه های مختلفی دسته بندی می شوند.

1-تقسیم بندی انواع برج خنک کننده(cooling tower) از لحاظ مسیر جریان هوا

الف) برج خنک کننده جریان متقاطع(cross flow): در این مدل از برج خنک کننده، هوا و آب به صورت عمود بر هم به یکدیگر برخورد می کنند.

در واقع شرایط انتقال حرارت به شکلی به شکلی است که هوا از دیواره های بیرونی به صورت عمود و متقاطع با آبی که توسط نازل های تعبیه شده در بالای برج خنک کن ها در حال اسپری شدن است، ادغام می گردد و عملیات خنک سازی به صورت جریان متقاطع انجام می پذیرد.

توجه داشته باشید که جریان هوا توسط مکش فن و جریان آب داغ در اثر نیروی جاذبه ایجاد می گردد.

برج خنک کننده

برج خنک کننده

برج خنک کن های جریان متقاطع بیشتر در صنایع گرمابر پتروشیمی و همچنین صنایع فولاد سازی و فشرده سازی هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

ب)برج خنک کننده جریان مخالف(counter flow): در این نمونه از این برج ، هوا و آب در خلاف جهت یکدیگر در جریان هستند.

آبی که از بالای برج خنک کن بر روی تشتک پرکن اسپری می شود، با هوایی که از پایین برج خنک کن جریان دارد به صورت مخالف و غیر هم جهت در تماس و انتقال حرارت قرار می گیرند و در هایت توسط فن از بالای برج خنک کن به بیرون پرتاب می گردد.

از طرفی باید به این نکته توجه داشت در برج خنک کن جریان مخالف از نازل های تزریقی به منظور پرفشار بودن افشاننده استفاده می گردد.

برج خنک کننده

برج خنک کننده

برج خنک کن های جریان غیر هم سو بیشتر در پالایشگاه های نفتی و گازی و صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

2-انواع برج خنک کننده(cooling tower) از نظر جنس بدنه بیرونی

برج خنک کن های با ظرفیت های کمتر از 1200 تن تبرید از نوع فایبرگلاس و فلزی ساخته و مورد استفاده قرار میگیرند ولی در ظرفیت های بالای 1200 تن تبرید جنس برج خنک کن از نوع بتنی می باشد.

3-انواع برج خنک کننده(cooling tower) از نظر شکل ظاهری

از لحاظ جنس ظاهری به دو مدل استوانه ای و مکعبی تقسیم می گردند که استفاده و انتخاب هر یک از دو مدل بستگی محل نصب و قرارگیری برج خنک کن و درخواست مشتری دارد.

4-تقسیم بندی انواع برج خنک کننده(cooling tower) از لحاظ مدار باز یا بسته بودن

الف) برج خنک کن مدار باز: به گونه ای عمل می کند که در فرآیند انتقال حرارت هوا و آب به صورت مستقیم و بدون واسطه صورت می پذیرد.

در عمل خنک سازی مقداری از آب تبخیر می گردد، در واقع به منظور جبران سازی مقدار آبی که در برج خنک کن تبخیر شده باید دبی مشخصی آب به سیستم تزریق شود.

ب) برج خنک کن مدار بسته: کلیت کارکرد برج خنک کن مدار بسته مشابه نمونه مدار باز است ولی با این تفاوت که سیال و هوا به صورت مستقیم با هم تماس پیدا نمی کنند.

در این مدل از برج خنک کننده گرمای سیال که از تجهیزات صنعتی به منظور خنک کاری وارد می شود بدون تماس با آب از سیال موردنظر گرفته می شود.

مزیت این مدل از برج خنک کن عدم رسوب گیری می باشد.
البته با این نکته توجه داشت که قیمت برج خنک کن هم می تواند بر انتخاب مشتری تاثیرگذار باشد.

اجزای تشکیل دهنده برج خنک کننده

بدنه اصلی برج خنک کننده(casing)

امروزه اکثر برج های خنک کن از جنس فایبرگلاس هستند و این مدل از برج خنک کن ها علاوه بر خنک کردن آب به منظور خنک سازی سیالات دیگر از جمله روغن مورد استفاده قرار می گیرد.

دلیل استفاده از برج خنک کن فایبرگلاس به جای برج خنک کن فلزی، عمر بیشتر و مقاوم در مقابل رطوبت و نور آفتاب است.

از طرفی این برج های فایبرگلاس از زنگ زدگی و خوردگی نصب به برج خنک کن فلزی در امان است.جنس فایبرگلاس از الیاف شیشه و رزین با چگالی 2000 بسیار سبک تر از نونه فلزی خود است .

رزین و الیاف به کار رفته در ساخت برج خنک کن فایبرگلاس از نوع مرغوب سوزنی و حصیری ایزوفتالیک(ISO) می باشد و در ابتدا که رزین در حالت مایع قرار دارد، دانه های رنگ به مخلوط رزین و فایبر اضافه شده که این امر باعث استحکام بدنه می گردد.

از دیگر مزیت های برج خنک کن فایبرگلاس می توان به قابلیت ساخت به هر شکل و اندازه اشاره کرد.

برج خنک کننده

برج خنک کننده

اجزای اصلی بدنه شامل پنل بدنه(Shell) ، فن دک(Fan deck) و فن استک(Fan stack) و دریچه هوا(Louver) تماما از جنس فایبرگلاس می باشد .

این قطعات در برابر اشعه فرابنفش خورشید (UV) مقاوم بوده و طراحی قطعات بدنه برج خنک کننده فایبرگلاس به راحتی قابلیت مونتاژ است.
تمامی واشرها و پیچ و مهره های به کار رفته در بدنه از جنس گالوانیزه و زیرسازی و نگهدارنده بدنه برج خنک کن فایبرگلاس، آهن گالوانیزه با ضخامت 70µ ساخته شده است .

به منظور سهولت و دسترسی به بالای برج خنک کن، بر روی بدنه اصلی نردبان تعبیه می گردد.

لوور برج خنک کننده (louver) 

در برج خنک کننده لوور وظیفه هدایت هوای رفت و برگشتی توسط دریچه یا صفحات موازی که در بدنه اصلی تعبیه شده را دارد.

از دیگر وظایف لوور می توان به جلوگیری از پرتاب آب به بیرون و مانع تشعشع مستقیم نور خورشید(UV) به داخل فضای برج خنک کن را دارد.

همچنین از ورود اجسام خارجی به برج خنک کن جلوگیری می نماید از طرف دیگر با ایجاد افت فشار استاتیکی باعث کاهش مصرف انرژی الکترو موتور و پروانه می گردد.

جنس لوور از نوع فایبرگلاس، پلیمر می باشد که در برابر رطوبت مصون است.
اجزای اصلی تشکیل دهنده لوور عبارتند از دستک لوور، نگهدارنده دسته لوور و صفحات لوور

فلنج خروجی و ورودی

فلنج ورودی در بدنه اصلی برج خنک کن تعبیه شده که با اتصال لوله برگشت به فلنج ورودی ، آب توسط پمپ وارد برج خنک کن می گرددد و پس از خنک کاری از پایین تشتک برج و فلنج خروجی به سیستم باز میگردد.

شیرتخلیه برج خنک کننده (Drain valve)

در مجتمع های مسکونی و تجاری بعد از تغییر فصل گرما به منظور جلوگیری از فریز شدن آب داخل لوله و برج خنک کن، آب باید تخلیه گردد که این امر توسط شیر تخلیه که در تشتک تعبیه شده صورت می پذیرد.

همچنین به منظور بازرسی و تعمیرات برج خنک کننده نیز آب تخلیه می گردد . سایز لوله تخلیه از “4/3 تا “3 می باشد .

سرریز برج خنک کننده (Over flow)

زمانی که آب در تشتک زیرین بر خنک کننده از مقدار تعیین شده در طراحی بیشتر شود، اضافات آب از طریق سرریز خارج می شود. سایز لوله سرریز “1 تا 4” می باشد .
فلوتر برج خنک کننده(Flowter): وظیفه فلوتر(شناور) کنترل ارتفاع سطح آب در حوضچه آب سرد برج خنک کننده می باشد .

توپک پلاستیکی شناور بر روی آب با تغییر سطح آب و به دلیل سبکب حرکت کرده و باعث قطع و وصل شدن جریان آب جبرانی می گردد.جنس فلوتر از نوع پلاک مرغوب و ویژه دیافراگمی می باشد.

الکتروموتور برج خنک کننده (Electro Motor)

وظیفه الکترو موتور برج خنک کن چرخاندن پروانه است که در واقع با تغییر انرژی الکتریکی به انرژی چرخشی صورت می پذیرد .

در سیم کشی الکتروموتور به جعبه تقسیم باید توجه شود که مسیر کاملا عایقکاری باشد تا از نفوذ آب به جعبه تقسیم الکتروموتور برج خنک کنده جلوگیری شود .

به منظور هوشمند سازی می توان از اینورتر به منظور کنترل دور موتور استفاده نمود. سیستم کاری اینورتر به اینگونه است که به صورت لحظه ای دمای آب خروجی از برج خنک کن را به PID انتقال میدهد .

زمانی که دمای آب خروجی از برج خنک کننده پایین باشد فرکانس دور الکتروموتور پایین می آید و زمانی که دمای خروجی از برج خنک کننده بالا میرود فرکانس دور الکتروموتور بالا خواهد رفت.

در شرایطی ساده تر از ترموستات به منظور روشن یا خاموش کردن الکتروموتور استفاده می گردد.

برج خنک کننده

الکتوموتور

فن برج خنک کننده (Fan)

یکی از مهمترین قسمت های برج خنک کن، فن هوای تازه است.محل قرارگیری فن در بالای این برج  می باشد.معمولا از نوع فن های سانتریفیوژ(گریز از مرکز) استفاده می گردد.

جنس فن از فیبر(FRP) یا آلومینیوم است که بنا به شرایط کار از هرکدام استفاده می شود. از مزیت های فن فیبری(FRP) سبکی وزن و کاهش مصرف برق الکتروموتور فن می باشد.

به منظور افزایش مکش فن و ورود بیشتر هوا به داخل برج خنک کن می توان زاویه تیغه های فن را افزایش داد.

برج خنک کننده

فن خنک کننده

فن گارد ، پولی گارد برج خنک کن(Fan guard & Pully guard)

فن گارد برای محافظت فن، از مقاطع و توری فولادی ساخته و در دهانه فن رینگ نصب می شود.پولی گارد نیز از موارد مشابه فن گارد ساخته و روی سازه نصب شده و از مجموعه پولی ها محافظت می کند.

جهت محافظت خوردگی، کلیه قطعات پوشش گالوانیزه گرم می شود.

حوضچه آب برج خنک کننده(Water basin) 

این حوضچه در پایین ترین نقطه برج خنک کن قرار دارد و وظیفه جمع آوری آب سرد ورودی به سمت دستگاه های مصرف کننده از جمله مبدل ها را دارد.

جنس حوضچه آب سرد ممیتواند از جنس فایبرگلاس، بتنی یا فلزی باشد. از طرفی حوضچه آب سرد خود به عنوان فوندانسیون برج خنک کننده در محل نصب عمل می کند.

برج خنک کننده

حوضچه آب

کاهش دور تسمه ای برج

به منظور کاهش دور الکتروموتور وتاثیرش بر فن برج خنک کننده سیستمی تعبیه شده که با قرار دادن چرخ دنده ای کوچک و بزرگ و یا پولی های کوچک و بزرگ از بلا رفتن سرعت شفت الکتروموتور جلوگیری می کند.

برج خنک کننده

تسمه برج

شفت برج خنک کن(Shaft)

شفت در واقع محور گردانی است و وظیفه انتقال نیرو از موتور به جعبه دهنده کاهش دور برج خنک کننده را دارد.

از جمله مواردی که در طراحی شفت که باید توجه شود خواص مکانیکی مناسب و همچنین مقاوم در برابر خوردگی و پوسیدگی است.عموما جنس شفت از کامپوزیت یا فولاد مقاوم است.

برج خنک کننده

شفت برج

پرکننده یا واسطه های انتقال حرارت برج خنک کننده(Packing) 

این قطعات با افزایش سطح انتقال حرارت باعث سهولت در جا به جایی گرما بین آب و هوا می گردند.در واقع مدت زمان انتقال حرارت بین آب و هوا را افزایش می یابد و باعث بیشتر خنک شدن آب میگردد.

در گذشته از فیلرهای چوبی استفاده میشد ولی امروزه از فیلرهای با جنس پلی پروپیلن(PP) یا پی وی سی(PVC) به دلیل سبکی، مقاوم در برابر خوردگی و سهولت در تعمیر و بازرسی استفاده می گردد.

باید توجه داشت که پکینگ ها در دو نوع ترشحی(Splash Packing) و فیلمی (Film Packing) و رندوم(Random Pcking) می باشد که بنا به شرایط کاری از هرکدام استفاده می گردد.

پکینگ های اسپلش عموما از جنس پلی پروپیلن ولی پکینگ های فیلمی از نوع پلی پروپیلن یا پی وی سی می باشند همچنین جنس پکینگ رندوم هم از جنس پلی پروپیلن می باشند.

ابعاد پکینگ های موجود در بازار عموما 30*30*100 سانتی متر است و با توجه به گام های مختلف عرضه می گردند.

در واقع با تغییر گام ، دبی آب عبوری از پکینگ تغییر می نماید و به همان مقدار رسوبات در پکینگ برج خنک کننده به جای می ماند.

امروزه گام پکینگ یا فیلر موجود در بازار بین 12 تا 27 میلیمتر می باشد که عموما از گام های 12، 14 و 19 استفاده می شود.

برج خنک کننده

پرکننده یا واسطه های انتقال حرارت (Packing)

قطره گیر برج خنک کن(Drift Eliminator)

وظیفه قطره گیر به دام انداختن قطرات آب حاصل از انتقال حرارت و جلوگیری از خارج شدن قطرات آب می باشد.

در واقع دلیل فرار قطرات آب ، اختلاف فشار داخل و بیرون برج است که باعث مکش قطرات آب به بیرون از برج خنک کننده می گردد.زاویه تیغه های قطره گیر برج خنک کننده با افق “45 می باشد.

جنس قطره گیر عموما از فایبرگلاس یا پی وی سی(PVC) می باشد.

نازل برج خنک کننده(Nozzle)

وظیفه نازل پخش متناسب و یکنواخت آب داغ ورودی به برج خنک کننده(خروجی از دستگاه های مصرفی) بر بروی پکینگ ها است .

هر مقدار که توزیع آب توسط نازل یکنواخت تر یاشد سرعت کاهش دمای آب و راندمان برج خنک کننده افزایش می یابد. نازل ها میتوانند ثابت و یا ب در مدل های افشان مربعی یا دایره ای باشند .

عموما جنس نازل ها از پی وی سی PVC یا پلی پروپلین PP و ABS می باشند.

برج خنک کننده

نازل و قطره گیر

محاسبه ظرفیت(برآورد قیمت) برج خنک کن

برای محسابه ظرفیت برج خنک کننده ابتدا به مختصری درباره مفهوم تن تبرید برج خنک کن می پردازیم. تن تبرید مقدار گرمایی که صرف می شود تا یک تن یخ در دمای صفر درجه به آب در مدت یک شبانه روز(24 ساعت) تبدیل شود.

حال با بدست آوردن تن تبرید و مجموع آن با ظرفیت خنک کاری می توانیم به مفهوم تناژ برج خنک کننده برسیم.

در واقع به هر مقدار که برج خنک کننده بتواند گرما را بیشتر دفع کند ، بر تناژ برج خنک کن موثرتر است. برای این منظور ابتدا باید دبی آب برج خنک کننده، دمای مرطوب محیط و دمای ورودی و خروجی به برج خنک کن را بدست آوریم تا به تبع آن به ظرفیت دستگاه برسیم.

در ادامه بحث توضیحات بیشتری در این مورد لحاظ خواهد شد.

یکی از روش های تعیین ظرفیت برج خنک کننده استفاده از نمودار است.برای استفاده از نمودار نیاز به دو پارامتر مقدار اختلاف دمای ورودی و خروجی برج خنک کننده(Range) و مقدار اختلاف دمای آب خروجی برج و دمای مرطوب هوای محیط(Approach) داریم.

همچنین دبی آب در گردش در چیلر یا برج خنک کن که می توان از کاتالوگ چیلر به آن رسید. روشی دیگر استفاده از تجربه کافی در زمینه طراحی برج خنک کن است.

محاسبه ظرفیت برج خنک کننده

در واقع طراحان برای محاسبه سرانگشتی تناژ برج خنک کننده در چیلرهای تراکمی 30% بیشتر از توان چیلر و در مورد چیلرهای جذبی تقریبا دوبرابر تناژ در نظر می گیرند.

در واقع به این دلیل این ضرایب لحاظ می شود که در علم مکانیک سیالات، چیلر تراکمی به عنوان یخچال با ضریب عملکرد 3 و چیلر جذبی به عنوان یک ماشین حرارتی با ضریب عملکرد کمتر از 1 در نظر گرفته می شود. در نهایت این براورد زیاد دقیق نمی باشد و نمیتوان از دید مهندسی به این روش نگاه کرد.

همانطور که ذکر شد برای محاسبه مهندسی نیاز به سه پارامتر داریم که دبی برج خنک کننده را میتوان از کاتالوگ چیلر مشاهده نموداز طرفی اختلاف دمای ورودی و خروجی 10 درجه فارنهایت یا 5/5 درجه سانتیگراد است.

پارامتر نهایی همان دمای مرطوب آن اقلیم جغرافیایی است که می توان از جداول آن را بدست آورد.

برج های خنک کن ترجیحا در مناطقی که رطوبت کمتری دارند مورد استفاده قرار میگیرد زیرا رطوبت توان برج های خنک کننده را کاهش می دهد.
حال به محاسبه ظرفیت برج خنک کن می پردازیم که با سه پارامتر موجود و قرار دادن در معادلات انرژی می توان به نتایج درستی رسید cΔT
در این معادله دبی بر حسب gpm و ظرفیت بر حسب hr / Btu و اختلاف دما بر حسب فارنهایت در نظر گرفته می شود.
با توجه به فرمول بالا میتوان ظرفیت برج خنک کن را بدست آورد. شرکت تهویه ساز با بهره گیری از مهندسین مجرب در زمینه طراحی و مهندسی پروژه در صدد است تا خدمات اصولی در زمینه تعیین ظرفیت این برج ها را در اختیار کارفرمایان قرار دهد.

محاسبه پمپ برج خنک کن

برای بدست آوردن مشخصات پمپ به هد و دبی نیاز داریم.باید توجه داشت که پمپ همواره در مسیر برگشت برج یعنی ورودی به کندانسور آبی قرار میگیرد و در ترازی پایین تر از این نوع از برج ها جانمایی می شود.
دبی پمپ برابر است با دبی آب در گردش در برج خنک کن و کندانسور چیلر و برای بدست آوردن هد پمپ باید افت های حاصله در مسیر را مورد محاسبه قرار داد.

برای بدست آوردن هد پمپ ابتدا باید افت فشار برج خنک کن و کندانسور چیلر را از کاتالوگ دستگاه ها مشاهده کرد، افت شیر کنترل دبی معمولا 3 متر آب در نظر میگیریم و برای محاسبه افت مسیر اتصالات باید مسیر لوله کشی از برج خنک کن تا کندانسور آبی را محاسبه و در 12/0 ضرب نماییم.

در نهایت با تجمیع این افت ها میتوانیم هد پمپ را بدست آوریم. با در دست داشتن هد و دبی می توان به سهولت به کاتالوگ پمپ مراجعه و پمپ این برج را انتخاب نماییم.

شیوه‌های انتقال حرارت در برج‌های خنک کننده

* انواع برجهای خنک کننده از نظر مکانیسم انتقال حرارت عبارتند از:

1_ برجهای خنک کننده مرطوب (یا برجهای خنک کننده مدار باز) بر اساس اصل خنک کننده ي تبخیري عمل می‌کنند. سيال سرد شونده و سيال تبخیر شده (معمولاً آب) یکسان هستند.

2_ برجهای خنک کننده مدار بسته (یا خنک کننده‌های مایع) سيال سرد شونده را از طریق یک لوله عبور می‌دهند، که آب تمیز روی آن اسپری می‌شود.

عملکرد انتقال حرارت حاصل نزدیک به برج خنک کننده مرطوب است، با این تفاوت که سيال سرد شونده را از قرار گرفتن در معرض آلودگی محیط زیستی محافظت می‌کند.

3_ برجهای خنک کننده خشک برجهای خنک کننده مدار بسته هستند که با انتقال حرارت از طریق سطحی که سيال سرد شونده را از هوای محیط جدا می‌کند مانند لوله در مبدل حرارتی هوا با استفاده از انتقال حرارت همرفتی کار می‌کنند.

آنها از تبخیر استفاده نمی کنند.
4_ برجهای خنک کننده هیبریدی برجهای خنک کننده مدار بسته هستند که می‌توانند بین عملکرد مرطوب و خشک جابجا شوند. این به تعادل در صرفه جویی در مصرف آب و انرژی در انواع شرایط آب و هوایی کمک می‌کند.

برج خنک کننده

برج خنک کننده

برج خنک کننده

برج خنک کننده

محل نصب برج‌های خنک کننده

 

محل نصب و جهت قرار گرفتن برجهای خنک کننده براساس نکات زیر انتخاب می شود:

1_ برج خنک کننده باید به گونهای نصب شود که هوا بتواند آزادانه در آن و اطرافش پخش شود.

2_ برج خنک کننده  باید در فاصلهای دورتر از منابع حرارتی یا آلوده کننده نظیر دودکش ها قرار داشته باشد. حداقل این فاصله سه متر است.

3_ بهترین محل نصب برج در پشت بام ساختمان یا بالای اتاق محل نصب سایر تجهیزات تأسیسات مکانیکی است.

4_ اگر برج در بالای بام ساختمان نصب می شود باید استحکام بام برای تحمل وزن برج در حالی کار بررسی شود.

5_ نصب برج خنک کننده در ترازی پایین تر از کندانسور آبی یا هر دستگاه دیگری که آب خروجی از برج وارد آن میشود، باعث سرریز شدن برج در هنگام خاموش بودن کندانسور آبی میشود. بنابراین بهتر است حتی الامکان برج بالاتر از کندانسور آبی چیلر نصب شود.

6_ مسیر سرریز برج باید به مسیر تخلیه آن متصل شده و هیچ شیری نباید در سر راه آن قرار داده شود.

7_ در برج خنک کننده باید علاوه بر خط پرکن آب جبرانی (Make up) از یک پرکن آب شهری نیز استفاده نمود.

برج خنک کننده

برج خنک کننده

مزایای برج خنک کن مکعبی

1 _ سیستم پاشش آب منظم : با توجه به شرایط طراحی برج خنک کننده مکعبی سیستم پاشش آب در آن نیز متفاوت است.

این سیستم که پاشش آب آن ها مساحتی مربعی شکل را پوشش می دهد باعث می شود که تمامی سطح پکینگ به چند سطح کوچیکتر مربعی تبدیل گردد و این سطوح با کمترین میزان فضای خالی (void space)  تحت پوشش قرار می گیرد.

2 _ سیستم قطره گیر( الیمیناتور) : در برج خنک کننده مکعبی قطره گیرها به صورت لانه زنبوری و در بالای قسمت لوله ها توزیع آب نصب می گردد و تمامی سطح مکش فن را پوشش می دهد و میزان DRIFT یا پرتاب آب از قسمت بالایی فن به کمتر از 0.002 درصد قطرات کاهش می یابد .

3 _ اشغال فضای کمتر : به دلیل امکان ساخت برج خنک کننده مکعبی با ارتفاع بیشتر ، این نوع از برج ها خنک کننده را می توان با سه لایه پکینگ مدیا طراحی کرد که افزایش تعداد لایه های پکینگ مدیا سبب افزایش سطح مفید انتقال حرارت بین آب  و هوا می شود لذا با اشاره به موارد فوق می توان سطح مطلوب را در برج خنک کننده مکعبی به میزان مورد توجهی کاهش داد و در زمان هایی که فضای مورد نیاز اهمیت داشته باشد برج خنک کننده مکعبی مزیت بالایی نسبت به دیگر گونه ها دارند.

4 _ کاهش میزان آپروچ (نزدیکی به دمای محیط) و افزایش راندمان :حرارتی با توجه به یک سری از دلایل کاملا مشخص ,  همچون سیستم توزیع آب پیوسته و بدون فضای خالی , افزایش سطح انتقال حرارت و میزان هوادهی بیشتر در برج خنک کننده مکعبی نتیجه اینطور استنباط و اثبات شده که برج خنک کننده مکعبی قادر خواهند بود .

که خروجی آب سرد را به میزان 1 الی 2 درجه بیشتر به دمای مرطوب محیط نزدیک کنند و این موضوع در زمان هایی که خروجی آب سرد در برج خنک کننده بخواهد به نزدیکترین حد ممکن به دمای محیط نزدیک شود حائز اهمیت می شود.

با کاهش دمای آب خروجی (TL) راندمان حرارتی نیز افزایش می یابد.

5 _ افت فشار کمتر در برج خنک کننده مکعبی : سیستم پاشش قطرات آب بر روی سطوح خنک کننده به صورت بیشتر ثقلی با نیرو محرکه بسیار کم انجام  می شود و فشار عموما ناچیز و گاهی نزدیک به فشار جو می باشد.

بنابراین میزان فشاری که در برج خنک کننده مکعبی نیاز معمولا بسیار کمتر از میزان فشاری است که باید برای برج خنک کننده مخروطی فراهم گردد زیرا برج خنک کننده مخروطی بخشی از فشار خط لوله را که میزان قابل توجهی نیز می باشد صرف چرخاندن اسپرینکلر و پاشش آب بر روی پکینگ ها می کنند .

بنابراین افت فشار در برج خنک کننده مخروطی بیشتر از برج خنک کننده مکعبی می باشد.

معایب برج خنک کن مکعبی

1 _ ارتفاع زیاد : در شرایطی که برج خنک کن  قرار است در فضای پوشیده و مسقف نصب شود و به لحاظ ارتفاع محدودیت داریم در طراحی عموما از برج خنک کننده مکعبی استفاده نمی گردد چون در این صورت اگر میزان فضای کافی در بالای قسمت فن (فن استک) فراهم نباشد مشکلات متعددی را ایجاد می کند.

2 _ دبی اسمی کمتر :  برج خنک کن مکعبی معمولا میزان دبی نرمال کمتری نسبت به مورد ها دیگر مشابه خود دارند و این به این دلیل است که فشار مجاز برج خنک کننده مکعبی اجازه نمی دهد در شرایط یکسان فشار از حد معینی بیشتر شود ,  در حالی که عموما این فشار مجاز در برج خنک کننده مخروطی به میزانی بالاست که جزء پارامتر های طراحی در نظر گرفته نمی شود.

مزایا و معایب برج خنک کن مکعبی

مزایا و معایب برج خنک کن مکعبی

مشخصات زنت های ساخت شرکت تهویه ساز

ساخت برج خنک کننده فایبرگلاس در ظرفیت های 10 تا 1250 تن تبرید
ساخت بدنه دستگاه از جنس فایبرگلاس با ضخامت مناسب و تقویت شده با پلی استر
مفاوم در برابر اشعه های UV و رطوبت
سطوح خیس شونده (پکینگ ها) از جنس PVC یا پلی پروپیلن با ضخامت 300 تا 350 میکرون و با گامهای متفاوت
اتصال بدنه و قسمت های مختلف برج توسط پیچ و مهره گالوانیزه
مجموع فن دستگاه از نوع اکسیال و به صورت Airfoil با بالانس استاتیکی و دینامیکی
الکتروموتور برج ها از نوع فلنج دار ، سه فاز و ساخت شرکت های معتبر اروپایی یا ایرانی (زیمنس یا موتوژن بنا به درخواست مشتری) با درجه حفاظت IP55 و عایق حرارتی کلاس F
سیستم انتقال قدرت از الکتروموتور به فن توسط پولی یا گیربکس (با توجه به ظرفیت دستگاه)
استفاده از جداکننده آب و هوا (Drift Eliminator) از جنس PVC برای جلوگیری عبور قطرات آب به همراه هوا از قسمت بالای برج
استفاده از سیستم پخش آب آلومینیومی و نازل های پاشش آب بر روی پکینگ ها
طراحی و تولید در انواع مکعبی ، گرد ، جریان متقاطع ، جریان مخالف (دارای نازل پاشش آب) ، مدار باز ، مدار بسته ترکیبی
ساخت در دو نوع کاربری تهویه مطبوع و صنعتی (کارکرد در چهار فصل سال)

آپشن ها

اینورتر نمودن موتور الکتریکی (دور متغیر نمودن موتور الکتریکی فن) در صورت درخواست مشتری
قابلیت نصب صداگیر بر روی دستگاه (برای اماکن بسیار حساس نسبت به صدا)
روکش دار کردن پکینگ ها با مواد آنتی باکتریال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *